Omano Sultonato
Garbės Konsulatas
Lietuvos Respublikoje

القنصلية الفخرية
لسلطنة عمان في
جمهورية ليتوانيا

Verslas Omane

Omano Sultonatas sparčiais žingsniais siekia strateginio tikslo – kad ekonomika stabiliai augtų, o progresas reikštųsi visuose ūkio sektoriuose. Eidama šiuo keliu šalis pasiekė akivaizdžiai pozityvių rezultatų. Omano klestėjimą ir augimą užtikrina valstybės skatinama privataus sektoriaus plėtra ir kryptingai įgyvendinamos į rinkos ekonomiką orientuotos reformos. Omanas skatina užsienio investicijas, nes šalis suvokia, kad užsienio kapitalas padeda valstybei augti. Priežasčių, kodėl verta imtis verslo Omane, sąrašas yra ilgas, ir jis nuolat pasipildo. Omanas sparčiai tampa viena iš patraukliausių ir daugiausia žadančių rinkų pasaulyje.

Kodėl verta vystyti verslą Omane?

Bendrovės ir investuotojai, šiuo metu dirbantys Omane, gali džiaugtis visais laisvosios rinkos ir atviros bei sveikos ekonomikos privalumais. Yra daug priežasčių, kodėl Omanas tapo viena patraukliausių valstybių pasaulyje verslui. Štai svarbiausios iš jų:

 • Politinis stabilumas.
 • Stabili valiuta.
 • Strategiškai puiki geografinė padėtis.
 • Daugelio valstybių, tarp jų ir Lietuvos, piliečiai gali gauti vizas tiesiog kirsdami Omano sieną.
 • Omanas priklauso Arabiškųjų šalių laisvosios prekybos zonai.
 • Visose Persijos įlankos bendradarbiavimo tarybai priklausančiose šalyse muitų tarifai yra vienodi.
 • Narystė Pasaulio prekybos organizacijoje.
 • Kapitalo ir pelno perkėlimo laisvė.
 • Muitų išimtys pramonės įrenginiams ir žaliavoms.
 • Nėra fizinių asmenų pajamų mokesčio.
 • Visam verslui, įskaitant užsienio bendrovių padalinius ir nuolatines atstovybes, taikomas 12 proc. mokesčių tarifas.

 

Eksporto iš Omano apsaugos nuo komercinių ir politinių pavojų garantija.Jei norite sužinoti daugiau apie tai, kodėl verta investuoti Omane, aplankykite skiltį Omano prekybos ir pramonės rūmų svetainės skiltį „Investicijų iniciatyvos“ (anglų kalba).

 


 

Verslo galimybės šiandien

Investicijų skatinimo ir eksporto plėtros visuomeninė taryba (Public Authority for Investment Promotion and Export Development, PAIPED) yra sudariusi Omano verslo sektorių, į kuriuos šiuo metu galima investuoti, sąrašą. Svarbiausi sektoriai – infrastruktūra, turizmas ir informacinės technologijos. Visą informaciją apie investavimo galimybes rasite tarybos svetainėje www.paiped.com

Omano Viešųjų pirkimų skelbimų lenta – puiki vieta rasti Jus dominančius viešuosius pirkimus Omane. Ją galite rasti čia (arabų kalba).

 

 

Svarbiausi ekonomikos faktai

BVP (2011 m.):

66,8 mlrd. JAV dolerių

Realaus BVP augimo greitis

4.4%

BVP pagal ūkio sektorius

 1. Paslaugos : 47.2%

 2. Pramonė: 51.3%

 3. Žemės ūkis: 1.5%

BVP vienam žmogui:

26,272 tūkst. JAV dolerių

Infliacija

3,8 proc.

 

 

Svarbiausi prekybos faktai

Bendras eksportas (2011 m.):

43,53 mlrd. JAV dolerių

Svarbiausios eksporto prekės:

Nafta ir dujos, gyvūnai ir gyvūninės kilmės produktai, chemijos pramonės gaminiai, mineralai ir mineralų produktai, elektros sistemos ir įrengimai, maisto produktai, gumos ir plastikiniai gaminiai, tekstilės dirbiniai

Svarbiausi eksporto partneriai:

Jungtiniai Arabų Emyratai, Indija, Kinija

Bendras importas (2011 m.):

21,47 mlrd. JAV dolerių

Svarbiausios importo prekės:

Automobiles and machinery, minerals and its products, food, livestock, and manfactured goods, mechanical and transport equipments

Pagrindiniai importo partneriai:

Jungtiniai Arabų Emyratai, Indija, Kinija

 

  

 


Dažnai užduodami klausimai

PAIPED sukūrė dažniausiai apie investavimą Omane užduodamų klausimų sąrašą kartu su atsakymais į šiuos klausimus. Šį sąrašą galite rasti čia.

 

Naudingos nuorodos

2011 m. „Ernst and Young" kompanija parengė ataskaitą „Verslo sąlygos Omane". Šioje ataskaitoje galima rasti daug gerų įžvalgų apie Omano ekonomiką, prekybą ir mokesčius. Ataskaitą rasti galite čia (.pdf failas, anglų k.)

 

Naudingi kontaktai

Investicijų skatinimo ir eksporto vystymo viešoji taryba (PAIPED), anksčiau veikusi Omano Investicijų skatinimo ir eksporto vystymo centro (OCIPED) pavadinimu, yra vyriausybinė institucija, įkurta 1996 m. Institucijos tikslas – skatinti užsienio investicijas Omane ir plėtoti Omano eksportą. Institucijos kontaktai:

Pašto dėžutė 25, Wadi Kabir, Omanas
Telefonas: (00968) 24812344
Faksas: (00968) 24810890
www.ociped.com

 

 

Omano prekybos ir pramonės rūmai pradėjo veiklą 1973 m. Jie buvo įkurti, kad padėtų privačiam sektoriui ir skatintų jį vykdyti pramoninius, žemės ūkio ir prekybos vystymo projektus. Rūmų veikla apima daug sričių tiek Omane, tiek tarptautiniu lygmeniu. Rūmų kontaktai:

Pašto dėžutė 1400
Pašto kodas 112, Ruwi
Omano Sultonatas
Telefonas: (00968) 24707674/84/94
Faksas: (00968) 24708497 / 24704041
El. paštas: occi@chamberoman.com
www.chamberoman.com

 

 

Nacionalinės ekonomikos ministerija – Omano Sultonato institucija, turinti įgaliojimus ruošti valstybės strategiją ir prognozuojanti šalies ekonomikos ateities tendencijas. Ji ruošia šalies vystymosi planus ir investicijų programas bei yra atsakinga už regioninių bei tarptautinių ekonominių tendencijų bei jų įtakos šalies ekonomikos politikai tyrimus.

Pašto dėžutė 881, Muskatas, Pašto kodas 100
Omano Sultonatas
Telefonas: 968- 24698900
Faksas: 968 - 24698467
El. paštas: mone@omantel.net.om
Internetinis puslapis: www.moneoman.gov.om

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (ang. Cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku". Savo duotą pasirinkimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau apie naudojamus slapukus skaitykite "Slapukų naudojimo politikoje".

Sutinku
X