Omano Sultonato
Garbės Konsulatas
Lietuvos Respublikoje

القنصلية الفخرية
لسلطنة عمان في
جمهورية ليتوانيا

Naujienos

Omano Sultonato garbės konsulė Lietuvoje Boleta Senkienė nuo gegužės pradžios eina dar vienas pareigas: ji tapo oficialia valstybinės Omano investicijų skatinimo ir eksporto agentūros atstove Lietuvoje. Svarbiausi jos tikslai – megzti ryšius tarp dviejų šalių verslininkų ir su verslo plėtra susijusių valstybinių organizacijų, kad Lietuvos verslas pradėtų investuoti Omane, o šios šalies prekės būtų eksportuojamos į Lietuvą.
Plačiau
Omanas pirmą kartą dalyvaus Vilniaus knygų mugėje Dvišalius santykius su Lietuva aktyviai plėtojantis Omanas šįmet pirmą kartą dalyvauja Tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje: parodos lankytojams bus pristatytos naujausios Omane išleistos knygos anglų kalba, supažindinančios su šios šalies kultūra, istorija, geografija, įdomiausiais turizmo objektais – nuo didmiesčių ir pajūrio kaimelių iki nepakartojamų išvykų visureigiais į dykumą. Be to, Omano stende bus demonstruojami khandžarai – J raidės pavidalo durklai, kuriuos Omano vyrai nešioja kaip papuošalus, tradiciniai sidabriniai moteriški juvelyriniai dirbiniai, ypatingi omanietiški kavinukai, smilkalai ir mira. Lankytojai stende bus vaišinami omanietiškomis datulėmis ir kava.
Plačiau
Lietuva ir Omanas: dvišalių planų gausu kaip niekada Vasario 3 ir 4 dieną vykęs ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus vizitas Omane tapo svarbiu įvykiu plėtojant dvišalius santykius, visų pirma – ekonominius: Lietuvos vyriausybės vadovas ir kelios dešimtys kartu su juo vykusių verslininkų užmezgė daug potencialiai perspektyvių pažinčių. Apie vizito rezultatus dienraščiui „The Times of Oman“ pasakojo Omano Sultonato garbės konsulė Lietuvoje Boleta Senkienė. Kaip premjero A. Butkevičiaus vizitas pasitarnavo stiprinant ryšius tarp Omano ir Lietuvos? Viename interviu ministras pirmininkas pavadino šią šalį „strateginiu Lietuvos partneriu Persijos įlankos regione“. Jis pasiūlė įsteigti tarpvyriausybinę komisiją, kuri padės bendrauti abiejų šalių ministerijoms ir kitoms valstybinėms organizacijoms. Kalbame apie labai įvairias sferas: prekybą, investicijas, mediciną, kultūrą, švietimą ir mokslą. Šiai minčiai pritarė Omano vicepremjeras Sayyidas Fahdas bin Mahmoudas Al Saidas. Pasak A. Butkevičiaus, Omanas Lietuvai yra įdomi rinka, todėl noras stiprinti ekonominius santykius yra natūralus. Vien šiais metais Lietuvoje lankysis mažiausiai trys aukšto rango delegacijos iš Omano, joms vadovaus sveikatos, turizmo bei prekybos ir pramonės ministrai Susitikimo su Transporto ir ryšių ministru Ahmedu Al-Futaisi metu A. Butkevičius teigė, kad plėtojant dvišalę prekybą būtų prasminga išnaudoti abiejų šalių uostus. Omanas turi kelis uostus, vienas iš jų Dukumas – visiškai naujas uostas su šalia jo besikuriančia laisvąja ekonomine zona. Kita vertus, omaniečiams Klaipėda galėtų tapti centru, iš kurio jie skirstytų savo prekes po Baltijos ir Šiaurės šalis.
Plačiau
Vilniuje veikiančiame Omano Sultonato garbės konsulate pažymėta didžiausia šios šalies šventė – Omano sultono Kabuso bin Saido al Saido (Qaboos bin Said al Said) gimtadienis. Šia proga surengtame priėmime dalyvavo Lietuvos valdžios ir verslo atstovai.
Plačiau
2017 metų gegužę prie Omano pietuose esančio Salalacho miesto pradės veikti pirmasis šalyje vėjo jėgainių parkas, į kurį numatyta investuoti 200 milijonų JAV dolerių.
Plačiau
Omanas suinteresuotas plėsti prekybos ir verslo ryšius su Lietuva, o lietuviški maisto produktai gali tapti svarbia eksporto dalimi, teigė Omano valstybinės organizacijos atstovas, šiandien Vilniuje vykusio seminaro metu pristatęs savo šalies rinką Lietuvos verslininkams.
Plačiau
Omanas suinteresuotas plėtoti ryšius su Lietuva įvairiomis kryptimis, o importo objektais gali tapti ir Lietuvos mokslininkai, ir sporto specialistai, ir maisto prekės, ir amatininkų dirbiniai. Tai paaiškėjo rugpjūčio viduryje, kai Omane jau penktą kartą šįmet lankėsi Omano Sultonato garbės konsulė Lietuvoje Boleta Senkienė.
Plačiau
Šių metų spalio 15 dieną Vilniuje vyks pirmasis Lietuvos verslininkams skirtas seminaras, kurio tikslas – pristatyti Omaną kaip perspektyvią eksporto rinką mūsų šalies gamintojams. Renginį organizuoja Omano Sultonato garbės konsulatas Lietuvoje ir eksporto skatinimo organizacija „Versli Lietuva“.
Plačiau
Omanas – Arabijos pusiasalyje įsikūrusi naftos ir dujų turtinga valstybė – turi ambicijų tiesti dalykinių ryšių tiltą į Lietuvą, nes mato perspektyvų plėtoti bendradarbiavimą ne tik tarp dviejų šalių, bet ir tarp kur kas didesnių regionų.
Plačiau